Kontakta oss

Växel 08-1213 1300

Museum bokning  08-1213 1310

Restaurang bokning 08-1213 1309

E-post: info@spritmuseum.se

E-post: restaurangen@spritmuseum.se

Postadress:
Spritmuseum
Djurgårdsvägen 38
115 21 Stockholm


Ingrid Leffler, Museichef

E-post: ingrid.leffler@spritmuseum.se
Tel: 08 -1213 1301 
Mobil: 0768-44 04 84


Helen Ericsson Sandlund, PR och program

E-post: helen.ericsson@spritmuseum.se
Tel: 08-1213 1303


Eva Lenneman, Intendent bibliotek och arkiv

E-post: eva.lenneman@spritmuseum.se 
Tel: 08-1213 1302


Mia Sundberg, Konstintendent Absolut Art Collection

E-post: mia.sundberg@spritmuseum.se
Tel + M: 08-1213 1304


Anna-Karin Svanberg, Utställningsproducent

E-post: ak.svanberg@spritmuseum.se
Tel + M: 08-1213 1306


Hanna Jalex, Möteskoordinator

E-post: hanna.jalex@spritmuseum.se
Tel: 08-1213 1312


Nadja Karlsson, Provningsansvarig

E-post: : nadja.karlsson@spritmuseum.se
M: 070-418 27 36


Johan Nygren, Teknik & säkerhet

E-post: johan.nygren@spritmuseum.se
Tel: 08-1213 1305


Klas-Göran Tinbäck, Fotograf

E-post: klas-goran.tinback@spritmuseum.se
Tel: 08-1213 1307


Åsa Ingo, Ekonomi

E-post: asa.ingo@spritmuseum.se
Tel: 08-1213 1316


Erika Lindström, Restaurangchef

E-post: erika.lindstrom@spritmuseum.se


Petter Nilsson, Kökschef

E-post: petter.nilsson@spritmuseum.se


Värdar, 08-1213 1300

Annika Nylander, annika.nylander@spritmuseum.se

Sofia Törnqvist, sofia.tornqvist@spritmuseum.se

Anna Hedlin, anna.hedlin@spritmuseum.se

Frida Gustafsson


 

VISNINGAR VARJE DAG

From 2 februari 2015.

Måndag - fredag kl 13 och 15.
Lördag kl 13 och 15.30.
Söndag kl 13 och visning med afternoon tea kl 14, biljetter förbokas.

Med reservation för avvikelser.

Köp biljetter.
Absolut Warhol

Absolut Art Collection

En utställning med ett urval ur samlingen Absolut Art Collection med verk av bl a Andy Warhol, Annie Leibovitz, Arman, Dan Wolgers, David Rigsby, Gary Mirabelle, Katsuhiko Hibino och Keith Haring.

Läs mer
visning-av-Spritmuseum

Ägna en timme åt spriten

Följ med på en inspirerande visning av Spritmuseums utställningar.
Boka en visning.

Åk kommunalt hit

Sök resa