Kontakta oss

Växel: 08-1213 1300
Bokning av visningar av utställningar, allmänna frågor mm.
E-post: info@spritmuseum.se

Bokning konferenser och gruppvisningar
E-post: boka@spritmuseum.se 

Bokning av biljetter till offentliga provningar och privata provningar
E-post: helen.ericsson@spritmuseum.se

Restaurang bokning: 08-1213 1309
E-post: restaurangen@spritmuseum.se

Postadress:
Spritmuseum
Djurgårdsstrand 9
115 21 Stockholm


Ingrid Leffler, Museichef

E-post: ingrid.leffler@spritmuseum.se
Tel: 08 -1213 1301
Mobil: 0768-44 04 84


Ann Pettersson, Ekonomi & HR

E-post: ann.pettersson@spritmuseum.se
Tel: 08 -1213 1316


Eva Lenneman, Intendent, bibliotek och arkiv

E-post: eva.lenneman@spritmuseum.se
Tel: 08-1213 1302


Mia Sundberg, Konstintendent Absolut Art Collection

E-post: mia.sundberg@spritmuseum.se
Tel: 08-1213 1304


Anna-Karin Svanberg, Utställningsproducent

E-post: ak.svanberg@spritmuseum.se
Tel: 08-1213 1306


Hanna Elmberg, PR-ansvarig
Tel: 08-1213 1307

E-post: hanna.elmberg@spritmuseum.se


Helen Ericsson Sandlund, Provningar & program

E-post: helen.ericsson@spritmuseum.se
Tel: 08-1213 1303


Nadja Karlsson, Dryckesexpert

E-post: nadja.karlsson@spritmuseum.se

För ev. frågor kring biljetter till provningar, vänligen kontakta helen.ericsson@spritmuseum.se


Elisabeth Lindström, Museikoordinator

E-post: elisabeth.lindstrom@spritmuseum.se


Johan Nygren, Teknik & säkerhet

E-post: johan.nygren@spritmuseum.se
Tel: 08-1213 1305


Bokningar och fester – Restaurangen

E-post: restaurangen@spritmuseum.se
Tel: 08-1213 1309


Museipedagoger och guider, 08-1213 1320

Elisabeth Lindström, Julia Lundström, Ylva Bengtén och Jonatan Sunnemar.