Kontakta oss

Växel: 08-1213 1300
E-post: info@spritmuseum.se

Bokning konferenser, gruppvisningar och privata provningar: 08-1213 1310
E-post: boka@spritmuseum.se

Bokning av biljetter till offentliga provningar:
E-post: helen.ericsson@spritmuseum.se

Restaurang bokning: 08-1213 1309
E-post: restaurangen@spritmuseum.se

Postadress:
Spritmuseum
Djurgårdsvägen 38
115 21 Stockholm


Ingrid Leffler, Museichef

E-post: ingrid.leffler@spritmuseum.se
Tel: 08 -1213 1301
Mobil: 0768-44 04 84


Ann Pettersson, Ekonomichef

E-post: ann.pettersson@spritmuseum.se
Tel: 08 -1213 1316


Matilda Ivarsson, PR, kommunikation, marknadsföring

E-post: matilda.ivarsson@spritmuseum.se
Tel: 08-12 13 13 07

___________________________________________________
Eva Lenneman, 
Intendent, bibliotek och arkiv

E-post: eva.lenneman@spritmuseum.se
Tel: 08-1213 1302


Mia Sundberg, Konstintendent Absolut Art Collection

E-post: mia.sundberg@spritmuseum.se
Tel: 08-1213 1304


Anna-Karin Svanberg, Utställningsproducent

E-post: ak.svanberg@spritmuseum.se
Tel: 08-1213 1306


Lina Sandels- Sjöström, konferenser, fester, gruppvisningar och privata provningar

E-post: lina.sandels-sjostrom@spritmuseum.se
Tel: 08-1213 1312

Kontakta helen.ericsson@spritmuseum.se för info om offentliga provningar torsdag till lördag.

______________________________________________________________________________

Helen Ericsson Sandlund, Provningar & program

E-post: helen.ericsson@spritmuseum.se
Tel: 08-1213 1303


Nadja Karlsson, Dryckesexpert

E-post: nadja.karlsson@spritmuseum.se

Ev frågor kring biljetter till provningar, vänligen kontakta helen.ericsson@spritmuseum.se


Johan Nygren, Teknik & säkerhet

E-post: johan.nygren@spritmuseum.se
Tel: 08-1213 1305


Klas-Göran Tinbäck, Fotograf

E-post: klas-goran.tinback@spritmuseum.se
Tel: 070-999 09 37


Petter Nilsson, Kökschef

E-post: petter.nilsson@spritmuseum.se


Bokningar och fester Restaurangen

E-post: restaurangen@spritmuseum.se
Tel: 08-1213 1309

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Franziska Sperling, Floor Manager

E-post: franziska.sperling@spritmuseum.se
Tel: 08-1213 1320


Guider och värdar, 08-1213 1320

Jaana Sundström, Matilda Kjellqvist Vileda, Anna Juhlin, Lisa Blumenthal, Fredrik Hellström, Anna Hedlin, Olivia Lefvert och Maria Stuge.