Kontakta oss

Växel: 08-1213 1300
E-post: info@spritmuseum.se

Bokning konferenser, gruppvisningar och privata provningar: 08-1213 1310
E-post: boka@spritmuseum.se

Restaurang bokning: 08-1213 1309
E-post: restaurangen@spritmuseum.se

Postadress:
Spritmuseum
Djurgårdsvägen 38
115 21 Stockholm


Ingrid Leffler, Museichef

E-post: ingrid.leffler@spritmuseum.se
Tel: 08 -1213 1301
Mobil: 0768-44 04 84


Ann Pettersson, Ekonomichef

E-post: ann.pettersson@spritmuseum.se
Tel: 08 -1213 1316


Matilda Ivarsson, PR, kommunikation, marknadsföring

E-post: matilda.ivarsson@spritmuseum.se
Tel: 08-12 13 13 07

___________________________________________________
Eva Lenneman, 
Intendent, bibliotek och arkiv

E-post: eva.lenneman@spritmuseum.se
Tel: 08-1213 1302


Mia Sundberg, Konstintendent Absolut Art Collection

E-post: mia.sundberg@spritmuseum.se
Tel: 08-1213 1304


Anna-Karin Svanberg, Utställningsproducent

E-post: ak.svanberg@spritmuseum.se
Tel: 08-1213 1306


Lina Sandels- Sjöström, konferenser, fester, gruppvisningar och privata provningar

E-post: lina.sandels-sjostrom@spritmuseum.se
Tel: 08-1213 1312

______________________________________________________________________________

Helen Ericsson Sandlund, Provningar & program

E-post: helen.ericsson@spritmuseum.se
Tel: 08-1213 1303, sjukskriven tom 9 januari 2018.


Nadja Karlsson, Dryckesexpert

E-post: nadja.karlsson@spritmuseum.se

Ev frågor kring biljetter till provningar, vänligen kontakta helen.ericsson@spritmuseum.se


Johan Nygren, Teknik & säkerhet

E-post: johan.nygren@spritmuseum.se
Tel: 08-1213 1305


Klas-Göran Tinbäck, Fotograf

E-post: klas-goran.tinback@spritmuseum.se
Tel: 070-999 09 37


Petter Nilsson, kökschef

E-post: petter.nilsson@spritmuseum.se


Emelie Svensson, Restaurangen

E-post: emelie.svensson@spritmuseum.se
Tel: 08-1213 1309


Guider och värdar, 08-1213 1320

Matilda Johansson, Franziska Sperling, Veronica Fagerstedt, Nina Andersson, Jaana Sundström, Matilda Kjellqvist Vileda och Anna Hedlin.