Kontakta oss

Växel: 08-1213 1300
Bokning av visningar av utställningar, allmänna frågor mm.
E-post: info@spritmuseum.se

Bokning konferenser och fester: 08-1213 1312
E-post: boka@spritmuseum.se 

Bokning av biljetter till offentliga och privata provningar
E-post: provning@spritmuseum.se

Restaurang bokning: 08-1213 1309
E-post: restaurangen@spritmuseum.se

Postadress:
Spritmuseum
Djurgårdsstrand 9
115 21 Stockholm


Christer Mellstrand, museichef

E-post: christer.mellstrand@spritmuseum.se
Tel: 08 -1213 1301
Mobil: 0768-44 04 84


Ann Pettersson, ekonomi & HR

E-post: ann.pettersson@spritmuseum.se
Tel: 08 -1213 1316


Eva Lenneman, intendent, bibliotek och arkiv

E-post: eva.lenneman@spritmuseum.se
Tel: 08-1213 1302


Mia Sundberg, konstintendent Absolut Art Collection

E-post: mia.sundberg@spritmuseum.se
Tel: 08-1213 1304


Anna-Karin Svanberg, utställningsproducent

E-post: ak.svanberg@spritmuseum.se
Tel: 08-1213 1306


Hanna Elmberg, PR-ansvarig

E-post: hanna.elmberg@spritmuseum.se
Tel:08-1213 1307


Madelaine Pettersson, konceptutvecklare

E-post: madelaine.pettersson@spritmuseum.se
Tel: 08-1213 1303


Nadja Karlsson, dryckesexpert

E-post: nadja.karlsson@spritmuseum.se

För ev. frågor om provningar, vänligen kontakta madelaine.pettersson@spritmuseum


Elisabeth Lindström, museikoordinator & bokningsansvarig

E-post: elisabeth.lindstrom@spritmuseum.se
Tel: 08-1213 1312


Johan Nygren, teknik & säkerhet

E-post: johan.nygren@spritmuseum.se
Tel: 08-1213 1305


Möten och fester – restaurangen

E-post: restaurangen@spritmuseum.se
Tel: 08-1213 1309


Museipedagoger

Elisabeth Lindström, e-post: elisabeth.lindstrom@spritmuseum.se
Jonatan Sunnemar, e-post: jonatan.sunnemar@spritmuseum.se
Ylva Bengtén, e-post: ylva.bengten@spritmuseum.se
Molly Hultkvist, e-post: molly.hultkvist@spritmuseum.se
Emma Kihlman, e-post: emma.kihlman@spritmuseum.se